Trail Park Dolní Morava otevírá své traily i s Rezervátorem

Trail Park Dolní Morava otevírá své traily i s Rezervátorem

Trail Park Dolní Morava otevírá své traily i s Rezervátorem

Stezku v oblacích, nejdelší bobovou dráhu v Česku, Mamutíkovy zážitkové parky, wellness hotel Vista, to vše obklopené pohořím Králického Sněžníku nabízí Horský resort Dolní Morava. Ten, kdo navštěvuje toto neskutečné, adrenalinově i rodinně orientované horské středisko, si jistě v loňském roce všiml i jedné novinky. Na Dolní Moravě vybudovali nový Trail Park se třemi traily o celkové délce 13 km. Navíc pro návštěvníky a hosty, kteří si s sebou nedovezli vlastní kolo nebo by jenom rádi zkusili velmi kvalitní kola značky Mondraker, spustili provozovatelé areálu online rezervační systém pro půjčovnu kol Rezervátor. Na adrese https://dm.rezervator.cz si můžete své kolo zarezervovat a díky propojení s platební bránou ThePay i složit vratnou kauci tak, abyste u sebe nemuseli nosit větší obnos v hotovosti.

Rezervátor Trail Park Dolní Morava

Ať už vyrazíte na kole z půjčovny, která se nachází v chatě Marcelka přímo u stanice lanovky na Slamník, nebo na kole vlastním, máte na výběr vyšlápnout si start trailů vlastními silami, případně využít lanovky, která je v létě v provozu každý den. Samotný start trailů je pak u chaty Slaměnka. Na výběr máte ze třech různě obtížných a dlouhých stezek.

Trail Park Dolní Morava - mapa stezek

Selský flow trail

Rodinný a pohodový modrý Selský flow trail pro všechny generace v délce 7 km linoucí se pod Stezkou v oblacích s mírnými boulemi a klopenkami vám nabídne ohromující výhledy na protější vrchol Chlum a nádherné pohledy do dolnomoravského údolí. V jeho spodní části si užijete zábavný 1,1 km dlouhý pumptrack, kterým přijedete až k dolní stanici lanovky.

Trail Park Dolní Morava - Flow Trail

Lesní trail

Pro zkušenější bikery, kteří už nějaký ten trail projeli, je připraven červený Lesní trail v délce 3,1 km se strmějším sklonem, vyššími klopenkami a místy, kde si můžete skočit i dropnout. Tento trail má však natolik uhlazený povrch, že si mohou i méně zkušení jezdci vyzkoušet, jak se v jízdě na kole zlepšili. V závěru se i tento trail napojuje na cílový pumptrack.

Mamutí trail

Stejně tak, jako byl mamut monumentálním tvorem, tak i černý Mamutí trail je impozantní, co se technické náročnosti a propracovanosti překážek a skoků týče. Tento 2,8 km dlouhý trail plný terénních vln, klopenek, dřevěných lávek a technických skoků vám rozbuší srdce, jako byste stáli tváří v tvář živému mamutovi.

Trail Park Dolní Morava - Mamutí Trail

Trail Park Dolní Morava ale není jediné, co může Dolní Morava vášnivým cyklistům nabídnout. Přijeďte, svezte se na kole po trailech a užijte si i krásu přírody a hor při projížďce po dalších cestách, kterých je zde opravdu mnoho.

Cyklistika na Dolní Moravě

Autor fotografií: Horský resort Dolní Morava